Aktualności | O Festiwalu | Zgłoszenia | Regulamin | Jury | Program | Partnerzy | Kontakt | FLK 2013 | FLK 2012  
 

Regulamin

Podczas Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" preselekcji zgłoszonych do nagrody tytułów dokonuje wybrana grupa czytelniczek.

Jest to grupa czytelniczek z biblioteki w Siedlcach, która od lat osiąga jedne z najlepszych wskaźników czytelnictwa nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce. Grupa selekcyjna liczy minimum 20 osób, starannie wybranych spośród czytelniczek z najdłuższą i najbogatszą historią wypożyczeń.

Książki najwyżej ocenione przez Czytelniczki trafiają pod obrady Jury, które nominuje po 5 powieści w każdej kategorii i wybiera zwycięską Książkę Roku w danej kategorii:

Nagrodę Pióra i Pazura w kategorii Pióro dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2015
/ można tu zgłaszać powieści  obyczajowe o dowolnej tematyce: współczesnej, historycznej,  z romansem w tle, z wątkiem sensaycjnym, czy psychologicznym/

Nagrody Pióra i Pazura w kategorii Pazur dla najlepszej powieści z humorem w roku 2015
/
można tu zgłaszać komedie oraz powieści napisane lekko, optymistyczne, przynoszące odprężenie i uśmiech, zapewnaijące dawkę pozytywnych emocji/
 
1. Powieści polskich autorek wydanych w Polsce w roku 2015 zgłaszają wydawnictwa.
Każde wydawnistwo może zgłosić maksymalnie 6 tytułów (literatura popularna obyczajowa) do obydwu kategorii. O tym, ile ksiażek będzie zgłoszonych w danej kategorii decyduje sam wydawca: czy będą to po 3 tytuły w Piórze i w Pazurze, czy może 6 tylko w jednej kategorii, itp.
2. Termin zgłoszeń i przysyłania powieści upływa 15 lutego 2016 r.
3. Należy przysłać po 8 egzemplarzy każdego zgłoszonego tytułu.
4. Czytelniczki oceniają przeczytane książki i wypełniają kartę ocen.
5. Do dalszego etapu, czyli oceny przez jury, przechodzi do 15 powieści wybranych przez czytelniczki w każdej kategorii. Jury zastrzega sobie prawo wyboru dodatkowych 5 powieści z każdej kategroii z puli wszystkich zgłoszonych książek.
6. Jury nominuje po 5 książek do nagrody głównej w każdej kategorii.
7. Ogłoszenie nominacji nastąpi do 10 września 2016 roku.
8. Ogłoszenie zwycięskich powieści w obydwu kategoriach i wręczenie nagród nastąpi 24 września 20016 r. podczas Gali Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" w Siedlcach.
9. Książki, które otrzymają najwięcej punktów przyznanych przez czytelniczki - otrzymują NAGRODY CZYTELNICZEK w kategoriach Pióro i Pazur.
10.Nagrodę Książka Bez Granic przyznają blogerki polonijne.